Powódź Bieruń

Aktualności

Zrekrutowano Lokalnych liderów w ramach projektu „Oswajamy powódź”

22 września 2013
Zrekrutowano Lokalnych liderów w ramach projektu „Oswajamy powódź”

W środę, 18 września br. w Świetlicy środowiskowej w Bieruniu odbyło się spotkanie rekrutacyjno-informacyjne nt. projektu „Oswajamy powódź”.

W spotkaniu uczestniczyło 28 osób, m.in. przedstawiciel: Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, Straży Miejskiej w Bieruniu, Urzędu Miejskiego w Bieruniu oraz Starostwa Powiatowego w Bieruniu.
Po przedstawieniu założeń projektu „Oswajamy powódź” przeprowadzono rekrutację kandydatów na tzw. Lokalnych liderów. Deklarację przystąpienia do projektu złożyło 12 osób, a dodatkowo 2 osoby zgłosiły swój udział w projekcie w formie wolontariatu. 
Pierwsze specjalistyczne szkolenie (z 5 założonych w ramach projektu), odbędzie się 25 września br. w sali posiedzeń w Starostwie Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego  w Bieruniu. Szkolenie będzie poświęcone roli służb starosty i burmistrza w systemie zarządzania kryzysowego oraz ochrony przeciwpowodziowej.
Jeśli jesteś zainteresowany pogłębieniem swojej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej ochrony przeciwpowodziowej i zasad zachowania na wypadek wystąpienia powodzi, zapraszamy do udziału (jako wolny słuchacz) w poniżej określonych szkoleniach.
Harmonogram szkoleń przewidzianych w ramach projektu „Oswajamy powódź
1.    25.09.2013 r. - Rola służb starosty i burmistrza w zarządzaniu kryzysowym i ochronie przeciwpowodziowej oraz wypracowanie form współpracy z Lokalnymi liderami.
2.    30.09. 2013 r. - Rola Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej w czasie powodzi oraz możliwość współpracy z Lokalnymi Liderami
3.     7.10.2013 r. - Warsztaty związane z opracowywaniem Rodzinnych Planów Przeciwpowodziowych.
4.    10.10. 2013 r. Pierwsza pomoc przedmedyczna
5.    Samopomoc sąsiedzka. Warsztaty prowadzone przez psychologa społecznego- fakultatywnie.
Zdobyta wiedza oraz opracowane w trakcie trwania projektu Rodzinne Plany Przeciwpowodziowe zostaną wdrożone przez grupę Lokalnych liderów wśród około 150 mieszkańców naszego miasta.
Jeśli jesteś zainteresowany, aby wśród Twojej rodziny został wdrożony Rodzinny Plan Przeciwpowodziowy, zgłoś swój udział w projekcie na adres email: stowarzyszenie.atlantyda@poczta.fm lub tel. 513341345.
Dla rodzin uczestniczących w projekcie czekają atrakcyjne nagrody.


Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki przez 30 lat,
to prawdopodobieństwo, że w tym czasie
wystąpi tzw. powódź stuletnia,
jest większe niż wyrzucenie za pierwszym razem
„szóstki” kostką do gry.
Warto więc poświęcić godzinę lub dwie,
by zastanowić się, jak zmniejszyć ryzyko
utraty dorobku całego życia
i zabezpieczyć bliskich.


Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
 

 

Zdjęcia

fot. L Gawinfot. L. Gawin

Podziękowania

Dla Pracowników MOPSu

14 stycznia 2011
Nie ma nic niemożliwego, jeśli sam nie musisz tego robić! Słowa te obrazują jaką wielką siłę mają wspólne działania i wspólne dążenie do celu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu okazali ogromne wsparcie, życzliwość i zawsze byli do naszej dyspozycji. Podcz...
Podziękowanie Mieszkańca Bierunia (bra...

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook