Powódź Bieruń

Aktualności

Przegląd gwarancyjny zrekonstruowanego wału Wisły w Bijasowicach

22 wrzesień 2011
Przegląd gwarancyjny zrekonstruowanego wału Wisły w Bijasowicach

22 września br. przeprowadzony został przegląd gwarancyjny wykonanych ubezpieczeń wyrwy brzegowej w korycie rzeki Małej Wisły w km 4+500-4+805 w Bijasowicach gm. Bieruń , rejon tzw. portu.

Po wizji w terenie ustalono, iż w ramach prac gwarancyjnych należy:
1.    Uzupełnić wypłukany grunt nad opaską kamienną w miejscach widocznych ubytków.
2.    Uzupełnić wykonany brzegosłon sztubrami wikliny na całej długości.
3.    Uzupełnić narzut kamienny na odcinku około 5 mb poniżej śluzy wałowej

Powyższe roboty powinny zostać wykonane od 15.10.- 15.11.2011 r.

Przedstawiciel ŚZMiUW w Katowicach zwracał uwagę, iż jego zdaniem brzegosłon wraz z opaską kamienną  w miejscu zakrętu powinien zostać poszerzony  (przywrócony do kształtu z przed powodzi). Wykonawca wraz z pracownikami RZGW w Gliwicach tłumaczył, iż inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem budowlanym.

W przeglądzie gwarancyjnym udział wzięli przedstawiciele: wykonawcy robót - firma "PRISAN" S.C., RZGW w Gliwicach, ŚZMiUW w Katowicach, Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciele Stowarzyszenia "Atlantyda".

Podziękowania

Dla Pracowników MOPSu

14 styczeń 2011
Nie ma nic niemożliwego, jeśli sam nie musisz tego robić! Słowa te obrazują jaką wielką siłę mają wspólne działania i wspólne dążenie do celu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu okazali ogromne wsparcie, życzliwość i zawsze byli do naszej dyspozycji. Podcz...
Podziękowanie Mieszkańca Bierunia (bra...

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook