Powódź Bieruń

Aktualności

Wolniejsza eksploatacja ściany wydobywczej w KWK Piast.

06 lutego 2011
Wolniejsza eksploatacja ściany wydobywczej w KWK Piast.

W nocy z poniedziałku na wtorek (31.01/1.02) w kopalni Piast doszło do kilku silnych wstrząsów, z których najpoważniejszy miał siłę 3,42 stopnia w skali Richtera. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków, ściana została zatrzymana.

Ostatecznie ściana wydobywcza w kopalni Piast w Bieruniu będzie nadal eksploatowana, ale zmniejszone zostanie tempo prac z 7 do 3 metrów na dobę.
Zdaniem Wyższego Urzędu Górniczego powinno to ograniczyć możliwość powstania kolejnych silnych drgań górotworu.
Aby zmniejszyć naprężenia górotworu zalecono także wykonanie strzelania torpedującego strop z wykorzystaniem otworu o długości 50 m. W opinii specjalistów powinno to ograniczyć możliwość powstania kolejnych silnych drgań górotworu.
"W ocenie specjalistów, wybranie resztki węgla z tej ściany będzie korzystniejsze w punktu widzenia zagrożenia wstrząsami niż pozostawienie go w niej" - powiedział w środę PAP rzecznik Kompanii Węglowej, do której należy kopalnia Piast, Zbigniew Madej.

Źródło: http://www.tvp.pl/katowice

Zobacz materiał z TVS zatrzęsło się w Bieruniu, Chełmku i Jaworznie TUTAJ

Podziękowania

Podziękowanie

28 czerwca 2013
Dziękuję serdecznie za zaangażowanie i wspólną pracę przy zabezpieczeniu wału Gostyni w dniu 26.06.2013r. Podziękowania składam Henrykowi Morkisz, Henrykowi Saternus, Michałowi, Zbyszkowi Sokalskiemu, pracownikom firmy odbudowującej wał oraz szczególnie staroście Bernardowi Bednorz...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook