Powódź Bieruń

Aktualności

Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu - zaproszenie do udziału w projekcie

30 wrzesień 2014
Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu - zaproszenie do udziału w projekcie

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Bierunia do udziału w projekcie „Kontynuujemy oswajanie powodzi w Bieruniu”, w ramach którego wśród mieszkańców Bierunia będą wdrażane  tzw. Rodzinne Plany Powodziowe.

I edycja projektu „Oswajamy powódź” została wyróżniona przez Pana Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wskazanie go jako inicjatywy godnej naśladowania przez innych.
W sytuacjach kryzysowych traci się głowę. Najlepiej wtedy mieć gotowy, wcześniej przygotowany i przećwiczony plan postępowania, w którym każdy z członków rodziny ma wyznaczoną rolę i zadanie do wykonania. W ramach projektu zostaną omówione i przećwiczone zasady postępowania na wypadek powodzi (indywidualnie, w poszczególnych gospodarstwach domowych uczestników projektu).
Tego typu działania pozwolą zminimalizować skutki materialne i finansowe ewentualnej powodzi.
Chcesz uczestniczyć w projekcie zgłoś swój udział na adres email stowarzyszenie.atlantyda@poczta.fm lub telefonicznie pod nr 513341345 (Jarosław Mokry, Koordynator projektu)
Nabór rodzin, które zostaną objęte niniejszym projektem potrwa do końca października br.
Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne projektu odbędzie się w Świetlicy Środowiskowej w Bieruniu przy ul. Remizowej 19 dnia 8 października br. o godz. 18.30.
Na uczestników projektu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Mieszkańców "Atlantyda" oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bieruńskiej "Porąbek".
   
Zapoznaj się z zadaniami zrealizowanymi w ramach I edycji projektu „Oswajamy powódź”


Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
 


Opracował: Jarosław Mokry, Koordynator projektu.

Podziękowania

Do ludzi wielkiego serca

23 styczeń 2011
Komitet powodziowy pragnie podziękować wszystkim ludziom o wielkich sercach którzy pomagają i pomagali powodzianom chcemy wymienić tylko kilku bo z pewnością braklo by strony :Brodzie ,Bożenie, Janeczkowi, Mirze, Asi, Heńkowi, Markowi, Bogusi, Tereni, Andrzejowi, Januszowi, Iwonie, Eli, Cel...
szeryf

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook