Powódź Bieruń

Aktualności

Wymiana rur pod potokiem Goławieckim

26 listopada 2013
Wymiana rur pod potokiem Goławieckim

Od przeszło roku  Stowarzyszenie "Atlantyda" podejmuje działania, których celem jest doprowadzenie do  zmiany w projekcie modernizacji potoku Goławieckiego polegającej na  uwzględnieniu przez  inwestora,  tj. ŚZMiUW wymiany starych rur pod obwałowaniami tego cieku.

W związku z tym w dniu 25.11.2013r.  przedstawiciele Naszego Stowarzyszenia w osobach Michała Kucz i Adama Rozmus spotkali się z Panią Jolantą Niesyto, Przewodniczącą Bieruńskiej Spółki Wodnej. Podczas spotkania omówiona  została problematyka tego zagadnienia. Zostaliśmy poinformowani, iż Bieruńska Spółka Wodna przeprowadziła uzgodnieniach ze ŚZMiUW Oddział Bieruń i uwagi Stowarzyszenia zostały uwzględnione. Wymienione zostaną rury w 6 przepustach, co ułatwi jednocześnie lepsze odprowadzenie wody z przedwala. Za inwestycję tą zapłaci Bieruńska Spółka Wodna, dzięki corocznie otrzymywanej dotacji z Urzędu Miejskiego na swoją działalność.

Materiał przygotowany przez Michała Kucza, Prezesa Stowarzyszenia "Atlantyda"

Podziękowania

Podziękowanie

18 stycznia 2011
Serdecznie dziękuję za stworzenie strony internetowej na temat naszego miasta. Dzięki temu, że jest tak dobrze zbudowana można się wiele dowiedzieć. Wcześnie o wielu rzeczach nie wiedziałem. Cieszę się bardzo, że strona powstała i polecam ją wśród znajomych.
Henryk z Bierunia.

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook