Powódź Bieruń

Aktualności

Roztopy

16 stycznia 2011
Roztopy

Tym razem natura jest dla nas łaskawa.... Jednak do wiosny pozostaje jeszcze kilka miesięcy.

Topniejący śnieg oraz deszczowy weekend stwarzały zagrożenie wystąpienia wysokiego stanu wód w rzekach, do którego niestety po powodzi z maja 2010 r. nie jesteśmy należycie przygotowani.
Stan wód z godz. 14 w niedzielę 16 stycznia pozwala odetchnąć z ulgą. Prognozy meteorologiczne na kolejne dni są optymistyczne. Do wiosny pozostaje jednak jeszcze kilka miesięcy, a umocnienia najbardziej zagrożonego odcinka wału potrwają do 30 kwietnia br. Czy natura nadal będzie dla nas tak łaskawa?
Podwyższony stan wody na Wiśle w rejonie tzw."portu" w Bijasowicach spowodował dalszą erozję korony wału (zobacz zdjęcie).
W sytuacji nerwowego spoglądania przez mieszkańców Bierunia w niebo oraz na stan obwałowań rzek, trudno podzielać spokój Andrzeja Szczeponka dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, iż wiosna nie jest szczególnie wielkim zagrożeniem dla Bierunia.
Zobacz wypowiedź dyrektora z 5 stycznia br. w TVP Katowice.

Zobacz również materiał z TVS pt. Mieszkańcy Bierunia obawiają się kolejnej powodzi.

Zdjęcia

Podmyta korona wału na WiśleGostynkaPrzepusty na GostynceRozlewiskoRozlewisko na WiśleSprzętUszkodzony w maju wał na GostynceWisła 2Wisła 3Wisła 4Wisła 5Wisła 6Wisła

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE DLA PANI WATOLY

29 lipca 2014
PANI MAŁGOSIU TO CO NAPISANO W GAZECIE TO OKROPNE OSKARŻENIA WOBEC PANI I PANA PODLESNEGO JA MYSLE INACZEJ I PEWNO DUZO LUDZI TEZ TAK MYSLI ZE TO CO PANI I PAN PODLESNY DLA NAS ZROBILI TO BYLA DUZA I BEZINTERESOWNA POMOC Z WASZEJ STRONY. PANI NIE MUSIALA NAM POMAGAC JAK WIELU INNYCH KTORZY TYLKO C...
RODZINA POSZKODOWANA W POWODZI

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook