Powódź Bieruń

Aktualności

Roztopy

16 styczeń 2011
Roztopy

Tym razem natura jest dla nas łaskawa.... Jednak do wiosny pozostaje jeszcze kilka miesięcy.

Topniejący śnieg oraz deszczowy weekend stwarzały zagrożenie wystąpienia wysokiego stanu wód w rzekach, do którego niestety po powodzi z maja 2010 r. nie jesteśmy należycie przygotowani.
Stan wód z godz. 14 w niedzielę 16 stycznia pozwala odetchnąć z ulgą. Prognozy meteorologiczne na kolejne dni są optymistyczne. Do wiosny pozostaje jednak jeszcze kilka miesięcy, a umocnienia najbardziej zagrożonego odcinka wału potrwają do 30 kwietnia br. Czy natura nadal będzie dla nas tak łaskawa?
Podwyższony stan wody na Wiśle w rejonie tzw."portu" w Bijasowicach spowodował dalszą erozję korony wału (zobacz zdjęcie).
W sytuacji nerwowego spoglądania przez mieszkańców Bierunia w niebo oraz na stan obwałowań rzek, trudno podzielać spokój Andrzeja Szczeponka dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, iż wiosna nie jest szczególnie wielkim zagrożeniem dla Bierunia.
Zobacz wypowiedź dyrektora z 5 stycznia br. w TVP Katowice.

Zobacz również materiał z TVS pt. Mieszkańcy Bierunia obawiają się kolejnej powodzi.

Zdjęcia

Podmyta korona wału na WiśleGostynkaPrzepusty na GostynceRozlewiskoRozlewisko na WiśleSprzętUszkodzony w maju wał na GostynceWisła 2Wisła 3Wisła 4Wisła 5Wisła 6Wisła

Podziękowania

Podziekowanie dla Malgosi Watoła

23 lipiec 2014
Małgosiu, Ty wiesz i my wszyscy wiemy jak wiele zrobiłaś dla powodzian w roku 2010 dlatego z całego serca należą Ci sie szczere podziękowania za zaangażowanie, serce i bezkompromisowy styl w jakim prowadziłaś Komitet i w jaki świetny sposób nas zorganizowałaś. Nie przejmuj się słow...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook