Powódź Bieruń

Aktualności

Rozmowy w sprawie budowy polderu zalewowego w Bieruniu

18 kwiecień 2012
Rozmowy w sprawie budowy polderu zalewowego w Bieruniu

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski rozmawiał dzisiaj w Bieruniu z samorządowcami i specjalistami nt. koncepcji budowy polderu zalewowego w Bijasowicach.

W trakcie spotkania na pytanie o ewentualne, możliwe terminy realizacji budowy polderu zalewowego, odpowiedział wiceminister Gawłowski: Teraz istotny jest program i koncepcja projektu. Na to mamy pieniądze. Liczymy, że w kolejnej unijnej perspektywie finansowania będą fundusze na realizację tego typu inwestycji. Dlatego obecny etap powinniśmy zakończyć do roku 2014. Wówczas w roku 2015 moglibyśmy rozpocząć budowę polderu bijasowickiego, która mogłaby się zakończyć w roku 2016.

Niestety rozmowy odbyły się bez mieszkańców bezpośrednio zainterseowanych sprawą.

Jeśli kwestia budowy polderu zalewowego w Bieruniu bezposrednio dotyczy Ciebie, odpowiedz na pytanie w sondzie. Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za?

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez TV Silesia dotyczący budowy polderu zalewowego w Bijasowiach. Tuatj.

Informacje ze spotkania w Bieruniu znajdują się również na stronie interrnetowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Czytaj również informacje na wyborcza.pl

Podziękowania

Dziękuję

29 styczeń 2011
"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie" Phil Bosmans Serdeczne podziękowania dla rodziny Wiśniowskich z B...
Rodzina Chrobok

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook