Powódź Bieruń

Aktualności

Rozmowy w sprawie budowy polderu zalewowego w Bieruniu

18 kwietnia 2012
Rozmowy w sprawie budowy polderu zalewowego w Bieruniu

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski rozmawiał dzisiaj w Bieruniu z samorządowcami i specjalistami nt. koncepcji budowy polderu zalewowego w Bijasowicach.

W trakcie spotkania na pytanie o ewentualne, możliwe terminy realizacji budowy polderu zalewowego, odpowiedział wiceminister Gawłowski: Teraz istotny jest program i koncepcja projektu. Na to mamy pieniądze. Liczymy, że w kolejnej unijnej perspektywie finansowania będą fundusze na realizację tego typu inwestycji. Dlatego obecny etap powinniśmy zakończyć do roku 2014. Wówczas w roku 2015 moglibyśmy rozpocząć budowę polderu bijasowickiego, która mogłaby się zakończyć w roku 2016.

Niestety rozmowy odbyły się bez mieszkańców bezpośrednio zainterseowanych sprawą.

Jeśli kwestia budowy polderu zalewowego w Bieruniu bezposrednio dotyczy Ciebie, odpowiedz na pytanie w sondzie. Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za?

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez TV Silesia dotyczący budowy polderu zalewowego w Bijasowiach. Tuatj.

Informacje ze spotkania w Bieruniu znajdują się również na stronie interrnetowej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Czytaj również informacje na wyborcza.pl

Podziękowania

Podziękowanie

18 stycznia 2011
Serdecznie dziękuję za stworzenie strony internetowej na temat naszego miasta. Dzięki temu, że jest tak dobrze zbudowana można się wiele dowiedzieć. Wcześnie o wielu rzeczach nie wiedziałem. Cieszę się bardzo, że strona powstała i polecam ją wśród znajomych.
Henryk z Bierunia.

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook