Powódź Bieruń

Aktualności

Promesa dla Gminy Bieruń i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

11 luty 2011
Promesa dla Gminy Bieruń i Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

Promesa, czyli zapewnienie dofinansowania, na łączną sumę 72 milionów 400 tysięcy złotych z MSWiA dla 64 jednostek samorządu terytorialnego z Województwa Śląskiego.

Pieniądze przeznaczone będą na odbudowę infrastruktury (głównie mostów, przepustów i dróg), która uległa zniszczeniu w trakcie ubiegłorocznych powodzi.
Z terenu Województwa Śląskiego promesy otrzymały 54 gminy, 9 starostw i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wśród nich znalazł się również Powiat Bieruńsko-Lędziński z promesą na 6 mln 700 tys. zł. (źródło: Źródło: www.katowice.uw.gov.pl) oraz Gmina Bieruń w wysokości 1 mln zł (źródło: TVP Katowice).

Zobacz szczegółowe informacje o Pieniądzach na odbudowę zniszczeń popowodziowych w TVP Katowice. Porównaj również zamieszczone informacje na ten temat  na www.slaskie.pl

Zobacz aktualności z 11 lutego br. o Promesach dla samorządów. TVP Katowice.

Podziękowania

Do ludzi wielkiego serca

23 styczeń 2011
Komitet powodziowy pragnie podziękować wszystkim ludziom o wielkich sercach którzy pomagają i pomagali powodzianom chcemy wymienić tylko kilku bo z pewnością braklo by strony :Brodzie ,Bożenie, Janeczkowi, Mirze, Asi, Heńkowi, Markowi, Bogusi, Tereni, Andrzejowi, Januszowi, Iwonie, Eli, Cel...
szeryf

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook