Powódź Bieruń

Aktualności

WSPIERAMY OŚRODEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ MIŁOSIERDZIE BOŻE - COVID 19

22 kwietnia 2020
WSPIERAMY OŚRODEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH CARITAS ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ MIŁOSIERDZIE BOŻE  - COVID 19

Ks. Krzysztof Bąk dał się poznać podczas powodzi w 2010 r., kiedy to sprawując funkcję dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, zorganizował pomoc bieruńskim powodzianom i bardzo udzielał się przy niwelowaniu jej skutków. Z jego inicjatywy przekazano powodzianom najpotrzebniejsze produkty spożywcze, zorganizował też zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców z miejscowości dotkniętych klęską.

Teraz sam potrzebuje pomocy. Jest emerytowanym księdzem w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi koło Mikołowa, w którym 16 kwietnia pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem, a później kolejne. Kwarantanną objętych zostało 20 pracowników wraz z dyrektorem placówki i ks. Krzysztofem Bąkiem oraz 150 podopiecznych wymagających nieustannej troski ze strony personelu. Koronawirus najbardziej zagraża najsłabszym.

Brakuje tu wszystkiego - opiekunowie, lekarze, pielęgniarki, wszyscy pracownicy zużywają duże ilości jednorazowych rękawiczek ochronnych, maseczek, środków dezynfekujących, by odpowiednio zabezpieczyć przed groźnym wirusem swych podopiecznych. Bardzo potrzebne są również przyłbice i kombinezony ochronne.

Przyda się też wsparcie finansowe, choćby na środki czystości.

By wesprzeć Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w walce z COVID-19 możesz przekazać swoją darowiznę bezpośrednio na konto bankowe placówki:

ING BS ODDZIAŁ MIKOŁÓW: 41 1050 1399 1000 0023 6769 6693

Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże

43-190 Mikołów-Borowa Wieś

ul. Gliwicka 366

Równolegle prowadzona jest zbiórka na https://zrzutka.pl/dv2j7f , gdzie można przekazać środki, które zostaną przeznaczone na zakup: maseczek, przyłbic, rękawiczek ochronnych i kombinezonów (ostateczny zakres zakupów zostanie ustalony z placówką).


 

 

Podziękowania

12 stycznia 2011
Są takie chwile w życiu człowieka, że nie wie, co powiedzieć. Tegoroczne wydarzenia z maja, kiedy wezbrana Gostynka zalała nasz dom, zabierając niemal dorobek całego naszego życia pozostanie w naszej pamięci na długo. Nie jest rzeczą prostą odrzucić wspomnienia, czy wymazać z pamięc...
Redaktor

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook