Powódź Bieruń

Aktualności

Pokaz ciągnika do wykaszania wałów

29 listopada 2013
Pokaz ciągnika do wykaszania wałów

W dniu dzisiejszym odbył sie pokaz ciągnika przeznaczonego do wykaszania wałów przeciwpowodziowych zaprezentowany przez firmę Hary i Janson Sp. jawna z Gliwic.

Pokaz zorganizowało Starostwo Bieruńsko-Lędzińskie w Czarnuchowicach na wale rzeki Wisły. W spotkaniu uczestniczył Starosta Bieruńsko-Lędziński, Bernard Bednorz, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Bieruń, Adam Rozmus, Naczelnik Zarządzania Kryzysowego Starostwa Bieruńsko-Lędzińskiego, Henryk Nikiel,  przedstawiciele  SZMiUW Oddział Bieruń Marek Sygut i Monika Bernacka, druhowie z jednostek OSP Chełm Śląski i OSP Czarnuchowice oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców  "Atlantyda". Zaprezentowany ciągnik m-ki Reform to austriacka produkcja z powodzeniem radząca sobie z wykaszaniem walów na terenie Polski i Europy. W  województwie małopolskim dzięki 4 takim urządzeniom wykaszane są juz od 4 lat wały przeciwpowodziowe. W województwie śląskim takich ciągników nie znajdziemy gdyż SZMiUW takimi urządzeniami nie  dysponuje. Poza funkcją wykaszania wałów ciągnik ten może być wykorzystywany do wykaszania nieużytków, odśnieżania w okresie zimowym placów, parkingów, chodników  oraz do transportu w akcjach powodziowych. Na pokazie w kilkanaście minut wykoszony został obustronnie ok. 200 metrowy odcinek wału pokazując tym samym atuty tego urządzenia.
Jak zapewnia Starosta Bieruńsko-Lędziński, Bernard Bednorz dołoży on wszelkich starań, aby taki ciągnik w przyszłym  roku  został przez starostwo zakupiony. Koszt tego ciągnika to kwota ok 500 000 zł.

Relacja przygotowana przez Pana Michała Kucza.

Zdjęcia

Podziękowania

Dla Pana Burmistrza Pustelnika,Rady Miasta i pracowników urzędu.

22 stycznia 2011
Gorące podziękowanie w imieniu Naszym jak i wszystkich mieszkańców ul.Hodowlanej za ogromne zaangażowanie w mediacji pomiędzy mieszkańcami i KW SA(liczymy na szybki koniec) oraz za nie tylko słowa ale i czyny w całym Bieruniu aby następnym razem Bierunia nie dotknęła katastrofa podobna.
Grzegorz i Joanna

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook