Powódź Bieruń

Aktualności

Oświadczenie Michała Kucza, Prezesa Stowarzyszenia Atlantyda

24 lipiec 2014

Szanowni Państwo, Szanowni Członkowie Stowarzyszenia „Atlantyda” w dniu 19.07.2014 roku w Bieruniu wydawca gazety firma Mega Pres II rozpoczęła  rozprowadzanie  swojego dwumiesięcznika SBL Nowiny.

W numerze 4 tego pisma w artykule „Podleśny podpadnięty” napisanym przez  redaktor Paulę Zawadzką dosyć obszernie opisany został rzekomy proceder przestępczy który rzekomo miał odbywać się w punkcie pomocy powodzianom w Bijasowicach. Pamiętamy, że  punktem tym kierowała  Małgorzata Watoła członek  i założyciel naszego stowarzyszenia. Wielu z nas pomagało powodzianom roku 2010, wielu z nas korzystało w mniejszym lub większym stopniu z pomocy punktu w Bijasowicach, wiemy jak było naprawdę  i wiemy ,że Małgorzata Watoła zasługuje za swoje zaangażowanie, poświęcony czas na  podziękowanie i szacunek, bowiem gdyby nie Małgorzata, która  czasami w sposób bezkompromisowy ale potrafiła zapanować nad wszystkim co w garażu gdzie  był Komitet Powodziowy się działo. To dzięki Małgorzacie która potrafiła skupić wokół siebie osoby chętne do pomocy  tak wiele pomocy trafiło do Bierunia. Zauważyli to miedzy innymi odwiedzający Bieruń i Bijasowice  premier Donald Tusk, Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego,  ówczesny Starosta i Burmistrz oraz wiele  innych osób , którym Małgorzata zaimponowała skalą zorganizowanej pomocy .  O tym, że punkt pomocy w Bijasowicach działał sprawnie wiemy wszyscy, działał również uczciwie nie popełniając żadnego przestępstwa. Fakt ten potwierdza Prokurator Rejonowy w Tychach który już dwukrotnie umorzył  postępowanie prowadzone w sprawie działania  Komitetu Powodziowego wobec braku znamion czynu zabronionego. Małgorzata Watoła skierowała sprostowanie do redakcji  SBL Nowiny bo tyko w ten sposób może się bronić . Treść tego  sprostowania można  przeczytać poniżej do czego szczerze zachęcam.Wobec tej  ludzkiej niesprawiedliwości   skierowanej wobec Małgorzaty apeluję do osób którym Małgorzata Watoła  w jakikolwiek sposób pomogła dajcie świadectwo prawdy dziękując Małgosi za okazaną pomoc. Na stronie www.powodzbierun.pl jest zakładka  podziękowania wpisujcie tam podziękowania  i słowa wsparcia dla Małgorzaty, lub w inny możliwy sposób okażcie jej  podziękowanie bo naprawdę na to zasługuje.

                                                                                                Prezes Stowarzyszenia
                                                                                                        Michał Kucz

Sprostowanie Pani Małgorzaty Watoła

Pliki do pobrania

PDF
iOoJ1406230621.pdf
Sprostowanie Pani Małgorzaty Watoła, 76 KB

Podziękowania

Serce dla Małgosi....

01 sierpień 2014
.... bo co można dać za serce- tylko serce. Nic innego nie będzie miało takiego wymiaru zapłaty za to dobro, które Małgosia zrobiła dla powodzian. Kolor papieru nie ma tu znaczenia gdy zmierzymy to wszystko co pozostało. Bo czy można zmierzyć poświęcenie, dobroć, bezinteresowność, ...
Ania

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook