Powódź Bieruń

Aktualności

Odpowiedź Komitetu Powodziowego na słowa Pana Burmistrza, zamieszczone w Gazecie Wyborczej

07 czerwca 2011
Odpowiedź Komitetu Powodziowego na słowa Pana Burmistrza, zamieszczone w Gazecie Wyborczej

7 czerwca br. Gazeta Wyborcza opublikowała odpowiedź Społecznego Komitetu Powodziowego ws.
artykułu pt. "Bieruń znika, broni go Atlantyda".

Treść artykułu:
"Najważniejsze to pomagać ludziom
W artykule "Bieruń znika, broni go Atlantyda" (GW" 12 maja 2011 r.) burmistrz Bierunia sugeruje poprzez stwierdzenie : "Dostałem już od nich trzy elaboraty" , że mogą to być wystąpienia stowarzyszenia Atlantyda, a były to wystąpienia Społecznego Komitetu Powodziowego . Ponadto sugerowanie, że Komitet nie chce rozliczyć się z darów, które pozyskał na rzecz powodzian, nie odpowiada prawdzie. Komitet przekazał w tej sprawie informację do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu (w trakcie trwania kontroli NIK). SKP nie ma nic do ukrycia i może upublicznić informację o przekazanych dla powodzian darach, z tym że publikacja ta nie będzie obejmować nazwisk osób, które pomoc uzyskały, ponieważ takie informacje bez zgody osób zainteresowanych byłyby naruszeniem przepisów o udostępnieniu danych osobowych. Niektóre wypowiedzi krzywdzą ludzi, którzy bezinteresownie z potrzeby serca podjęli się pracy na rzecz poszkodowanych w powodzi. Mamy nadzieję, że to tylko emocje i z czasem będziemy mogli podejmować wspólnie działania zabezpieczające interes osób i ich mienie przed skutkami powodzi, a w szczególności przed uniknięciem w przyszłości tego zagrożenia. Nie powinno być uwłaczające dla jakiejkolwiek władzy jeżeli wsłuchuje się w głosy, opinie, wnioski tych, którzy chcą pomóc (...)
Społeczny Komitet Powodziowy"

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice, dnia 7 czerwca 2011 r.

Podziękowania

Do ludzi wielkiego serca

23 stycznia 2011
Komitet powodziowy pragnie podziękować wszystkim ludziom o wielkich sercach którzy pomagają i pomagali powodzianom chcemy wymienić tylko kilku bo z pewnością braklo by strony :Brodzie ,Bożenie, Janeczkowi, Mirze, Asi, Heńkowi, Markowi, Bogusi, Tereni, Andrzejowi, Januszowi, Iwonie, Eli, Cel...
szeryf

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook