Powódź Bieruń

Aktualności

Kolejne szkolenie. Lokalni Liderzy zdobywają nową wiedzę.

15 października 2013
Kolejne szkolenie. Lokalni Liderzy zdobywają nową wiedzę.

Kolejne szkolenia dla Lokalnych Liderów za nami. Tym razem omówione zostały zasady opracowywania Rodzinnych Planów Przeciwpowodziowych oraz przeprowadzono zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

7 października odbyło się szkolenie z przedstawicielami Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej z Krakowa, Panią Małgorzatą Siudiak oraz Panem Romanem Koniecznym.
Prelegenci przeprowadzili z grupą Lokalnych Liderów  warsztaty poświecone opracowywaniu Rodzinnych Planów Przeciwpowodziowych. Lokalni Liderzy zostali podzieleni na kilka mniejszych grup, w których wspólnie opracowywali konkretne scenariusze zachowania się w czasie powodzi w wylosowanych wcześniej sytuacjach (powódź w gospodarstwie domowym, w warsztacie samochodowym oraz wielopokoleniowym gospodarstwie domowym).


   
Kilka dni później, 9 października zostały przeprowadzone zajęcia z ratownikiem medycznym, który zapoznał Lokalnych Liderów z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Każdy z uczestników szkolenia odbył kilkuminutowe ćwiczenia na manekinie z zakresu przeprowadzania resyscutacji. Dodatkowo uczestnicy zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania urządzenia medycznego służącego do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca, tzw. Defibrylatora. 

Kolejne specjalistyczne szkolenie dla Lokalnych Liderów odbędzie się 20.10.2013 r. w godz. od 9.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Bieruniu przy ul. Św. Kingi 1. Temat szkolenia: samopomoc sąsiedzka.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 

Zdjęcia

RPPPierwsza pomocPierwsza pomocPierwsza pomocPierwsza pomocPierwsza pomoc

Podziękowania

Podziekowanie dla Malgosi Watoła

23 lipca 2014
Małgosiu, Ty wiesz i my wszyscy wiemy jak wiele zrobiłaś dla powodzian w roku 2010 dlatego z całego serca należą Ci sie szczere podziękowania za zaangażowanie, serce i bezkompromisowy styl w jakim prowadziłaś Komitet i w jaki świetny sposób nas zorganizowałaś. Nie przejmuj się słow...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook