Powódź Bieruń

Aktualności

Fotorelacja z postępów prac na wałach

05 czerwca 2011
Fotorelacja z postępów prac na wałach

Minął rok od powodzi, a  uszkodzone wały na rzece Wiśle i Gostynce do dnia dzisiejszego nie zostały w należyty sposób zabezpieczone.

Prace zabezpieczające 300. m odcinek wału na rzece Wiśle dobiegają końca. Grupa mieszkańców zwróciła się z prośbą do Inspektora Budowlanego o przeprowadzenie kontroli wykonanych prac pod względem technologicznym i jakości wykonania umocnienia wału. Mieszkańcy obawiają się, iż wykonane awaryjne zabezpieczenie wału w rejonie tzw. "portu" w Bijasowicach nie powstrzyma erozji wału.

Firma odpowiedzialna za prace na wale rzeki Gostyni rozpoczęła roboty od strony Jedliny (Bojszowy). Prace są prowadzone przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego z Warszawy. Zakończenie budowy zgodnie z umową powinno nastąpić do 30.06.2012 r.

W tym samym czasie, od powodzi, po stronie woj. małopolskiego (Oświęcim) zmodernizowano kilka kilometrów wału. Zobacz zdjęcia z postępów prac na wale rzeki Wisły po stronie Babic (Oświęcim). Postęp prac po stronie małopolski obrazuje 5. ostatnich zdjęć z fotorelacji.

Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu fotograficznego z postępów robót remontowych na wałach.

Zobacz zdjęcia z poprzednich fotorelacji:30.01, 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03, 13.03, 20.03 , 27.03, 03.04, 10.04, 17.04, 25.04, 1.05, 8.05, 15.05, 22.05, 29.05,
Zapraszamy do wyrażania swojej opinii o postępach prowadzonych prac na wałach w Bieruniu. TUTAJ

3 maja br. zgłoszono Straży Miejskiej w Bieruniu brak klapy w wale rzeki Wisły w rejonie posesji Pani Sieka w Zabrzegu. Po kilku interwencjach, od pracownika straży miejskiej uzyskano informację, iż przedmiotowy przepust jest nieczynny. Informacja okazała się nieprawdziwa. Przepust jest czynny (zobacz zdjęcie), a konieczność  jego zabezpieczenia zgłoszono zaraz po interwencji do BPIKu w Bieruniu. Jednak do dnia dzisiejszego klapa nie została uzupełniona. (Zobacz najnowsze zdjęcie obrazujące brak klapy).

Jeśli zauważyłeś niepokojący fakt na wale, zgłoś go Straży Miejskiej w Bieruniu, zdjęcia prześlij na adres powodzbierun@poczta.fm. Dokumentację fotograficzną zamieścimy na stronie internetowej www.powodzbierun.pl.
Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Zdjęcia

Wał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceWał na rzece GostynceObiekt na wale Gostynki od strony JedlinyObiekt na wale Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony JedlinyWał Gostynki od strony Jedlinywał na rzece Wiśle - rejon portuwał na rzece Wiśle - rejon portuwał na rzece Wiśle - rejon portuwał na rzece Wiśle - rejon portuwał na rzece Wiśle - rejon portuwał na rzece Wiśle - rejon portuWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiegoWał Wisły po stronie woj. małopolskiego

Podziękowania

Podziekowanie dla Malgosi Watoła

23 lipca 2014
Małgosiu, Ty wiesz i my wszyscy wiemy jak wiele zrobiłaś dla powodzian w roku 2010 dlatego z całego serca należą Ci sie szczere podziękowania za zaangażowanie, serce i bezkompromisowy styl w jakim prowadziłaś Komitet i w jaki świetny sposób nas zorganizowałaś. Nie przejmuj się słow...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook