Powódź Bieruń

Aktualności

Film Powódź – bezpieczniej

26 listopada 2013
Film Powódź – bezpieczniej

Zapraszamy do obejrzenia oraz upowszechniania wśród rodziny i znajomych filmu pt. Powódź – bezpieczniej. Zamieszczenie filmu w serwisie YouTube pozwoli na dotarcie z jego treścią do szerokiego grona osób zagrożonych lub dotkniętych bezpośrednio skutkami powodzi.

 

Premiera  filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego im. Leona Wojtali w Bieruniu, trwającego w dniach 4-6 października br. Na podstawie zebranych opinii wśród osób uczestniczących w pokazie, materiał filmowy rozbudowano o dwie sekwencje związane z uwypukleniem roli Państwowej Straży Pożarnej i Lokalnych liderów („powołanych” do życia w ramach projektu: Oswajamy powódź) w czasie zagrożenia powodziowego.
Film ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na zagadnienia dot. szeroko rozumianego zarzadzania ryzykiem powodziowym.  Szczególnie podkreślone zostały w nim następujące kwestie:
•    Kto odpowiada za ochronę przed powodzią mieszkańców Bierunia
•    Usytuowania w mieście magazynów przeciwpowodziowych oraz ich wyposażenia
•    Roli straży pożarnej i pozostałych służb ratowniczych w czasie powodzi
•    Najważniejsze zasady postępowania oraz  zachowania się mieszkańców na wypadek wystąpienia powodzi.
W ww. produkcji filmowej zaakcentowano również fakt, iż sami mieszkańcy podejmują szereg działań przygotowujących ich do powodzi. Jedną z nich jest realizowana w ramach projektu „Oswajamy powódź” inicjatywa, w ramach której  grupa tzw. Lokalnych Liderów opracowuje z Bieruńskimi  rodzinami zasady postępowania na wypadek powodzi. Liderzy będą również czynnie wspomagać akcje ratownicze prowadzone przez odpowiednie służby w przypadku wystąpienia powodzi.
W dniu dzisiejszym film w całości został wyświetlony w Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu.
Za zadanie związane z realizacją filmu Powódź – bezpieczniej w ramach projektu pn. Oswajamy powódź odpowiadał partner projektu - Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bieruńskiej „Porąbek” w Bieruniu.

Film zobacz TUTAJ

Opracował: Redaktor serwisu www.powodzbierun.pl

 

Film Powódź – bezpieczniej został zrealizowany w ramach projektu Oswajamy powódź ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


wstecz

Podziękowania

Serce dla Małgosi....

01 sierpnia 2014
.... bo co można dać za serce- tylko serce. Nic innego nie będzie miało takiego wymiaru zapłaty za to dobro, które Małgosia zrobiła dla powodzian. Kolor papieru nie ma tu znaczenia gdy zmierzymy to wszystko co pozostało. Bo czy można zmierzyć poświęcenie, dobroć, bezinteresowność, ...
Ania

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook