Powódź Bieruń

Aktualności

Czy Bieruń jest dobrze zabezpieczony przed powodzią? Zaproszenie do udziału w spotkaniu

15 październik 2014
Czy Bieruń  jest dobrze zabezpieczony przed powodzią? Zaproszenie do udziału w spotkaniu

Stowarzyszenie "Atlantyda" oraz Stowarzyszenie "Porąbek" serdecznie zapraszają mieszkańców Bierunia do udziału w spotkaniu nt. działań jakie należy podjąć, w celu ochrony Naszego Miasta przed kolejną powodzią w przyszłości. Czy w ogóle jesteśmy w stanie zabezpieczyć Bieruń przed powodzią? - na to i wiele innych pytań odpowie Pan Andrzej Siudy, wieloletni kierownik Zapory Goczałkowickiej.
W 2010 roku Pan Andrzej Siudy odpowiadał za gospodarowanie wodami Zbiornika Goczałkowickiego w czasie tragicznej w skutkach powodzi w 2010 r.

Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 17.00 w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Remizowej 19.
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu pn. "Kontynuujemy oswajanie powodzi". Jednym z elementów projektu jest przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń dla tzw. Liderów oraz mieszkańców Bierunia z szeroko rozumianego zarządzania ryzykiem powodziowym. Tego typu działania pozwolą zminimalizować skutki materialne i finansowe ewentualnej powodzi.

Najważniejszym zadaniem projektu będzie wdrożenie wśród mieszkańców Bierunia tzw. Rodzinnych Planów Powodziowych. Warunkiem skutecznej ochrony ludzi na terenach zagrożonych przez powódź jest ich wiedza o tym, jak należy postępować w przypadku wystąpienia powodzi, dlatego też Liderzy omówią z mieszkańcami zasady zachowania się w czasie powodzi.
Trwa nabór rodzin, które zostaną objęte niniejszym projektem. Chcesz uczestniczyć w projekcie zgłoś swój udział na adres email: stowarzyszenie.atlantyda@poczta.fm lub telefonicznie pod nr 513341345 (Jarosław Mokry, Koordynator projektu).
Na uczestników projektu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.
Przypominamy, iż I edycja projektu „Oswajamy powódź” została wyróżniona przez Pana Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wskazanie go jako inicjatywy godnej naśladowania przez innych.
Zapoznaj się z zadaniami zrealizowanymi w ramach I edycji projektu „Oswajamy powódź” na stronie: www.powodzbierun.pl

 

Opracował: Jarosław Mokry, Redaktor serwisu www.powodzbierun.pl

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE DLA PANI WATOLY

29 lipiec 2014
PANI MAŁGOSIU TO CO NAPISANO W GAZECIE TO OKROPNE OSKARŻENIA WOBEC PANI I PANA PODLESNEGO JA MYSLE INACZEJ I PEWNO DUZO LUDZI TEZ TAK MYSLI ZE TO CO PANI I PAN PODLESNY DLA NAS ZROBILI TO BYLA DUZA I BEZINTERESOWNA POMOC Z WASZEJ STRONY. PANI NIE MUSIALA NAM POMAGAC JAK WIELU INNYCH KTORZY TYLKO C...
RODZINA POSZKODOWANA W POWODZI

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook