Powódź Bieruń

Aktualności

Co raz więcej informacji o projekcie ISOK

18 października 2011
Co raz więcej informacji o projekcie ISOK

14 października br. w MSWiA odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano przykładowe mapy ryzyka powodziowego.

Podczas konferencji omówiono założenia projektu „Informatyczny System Osłony Kraju przed Nadzwyczajnymi Zagrożeniami (ISOK)”, jednego z najważniejszych w ostatnich latach projektów dotyczących bezpieczeństwa kraju w odniesieniu do zagrożeń naturalnych, a w szczególności do poprawy bezpieczeństwa powodziowego.

Jednym z elementów systemu ISOK są mapy ryzyka powodziowego, na których znajdują się m.in. informacje o szacunkowej liczbie mieszkańców, którzy mogą być dotknięci powodzią na danym obszarze, ujęciach wody oraz obiektach, które w razie wystąpienia powodzi mogą spowodować zanieczyszczenie środowiska

Czytaj całość informacji na stronie internetowej MSWiA

Podziękowania

Podziękowanie

28 czerwca 2013
Dziękuję serdecznie za zaangażowanie i wspólną pracę przy zabezpieczeniu wału Gostyni w dniu 26.06.2013r. Podziękowania składam Henrykowi Morkisz, Henrykowi Saternus, Michałowi, Zbyszkowi Sokalskiemu, pracownikom firmy odbudowującej wał oraz szczególnie staroście Bernardowi Bednorz...
Michał Kucz

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook