Powódź Bieruń

Aktualności

Stowarzyszenie Atlatyda w TVP Katowice

08 maja 2011
Stowarzyszenie Atlatyda w  TVP Katowice

8 maja w Aktualnościach wyemitowano materiał o naszym stowarzyszeniu pt. „Atlantyda” ma uchronić Bieruń.

"Powstała żywa tama, która pomoże uchronić Bieruń przed powodzią. Mieszkańcy miasta, którzy po wielkiej wodzie sprzed roku ciągle czują się zagrożeni - postanowili założyć stowarzyszenie "Atlantyda", którego celem ma być ochrona przed powodzią okolicy Górnej Wisły.
 
Dziesiątki ton ziemi w obronie setek gospodarstw przed powodzią – takie zabezpieczenie nie zawsze skutecznie stawia czoła wielkiej wodzie, dlatego mieszkańcy Bierunia, którzy mają ograniczone zaufanie do takich "przeciwpowodziowych szlabanów" - postanowili zbudować kolejny - złożony z... ludzi. Założyli stowarzyszenie mieszkańców Bierunia po to, by patrzeć władzy na ręce, która zdaniem wielu mieszkańców miasta - w starciu z powodzią w ubiegłym roku okazała się bezradna. Stowarzyszenia "Atlantyda" – nie powołano jednak by krytykować władzę - ma ono zbliżyć mieszkańców do urzędników.

Chcą współpracować z władzami na szczeblu samorządowym, wojewódzkim, jeśli zajedzie taka potrzeba z ministerstwem administracji, środowiska. Władza na współpracę jest otwarta. Burmistrz Bierunia, docenia obywatelską inicjatywę. Członkowie "Atlantydy" - zapewniają, że działalności nie będą ograniczać tylko do "wysyłania" dokumentów, chociaż bez tego - działać się nie da. Tym bardziej, że często biurokracja popłaca, np. pieniędzmi z Unii Europejskiej."
Źródło: TVP Katowice (Łukasz Miąsik, Aktualności)

Zobacz materiał w emitowany w TVP Katowice w dniu 08.05.2011 r. Informacja rozpoczyna się od dziwiątej minuty (9:40)


 

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Pani Małgorzaty Watoły

29 lipca 2014
Niniejszym chciałam serdecznie podziękować Pani Małgorzacie Watole za bezinteresowne zaangażowanie się w komitecie pomocy Powodzianom w 2010 roku w Bieruniu. Jej bezgraniczne zainteresowanie się losem poszkodowanych w tym tragicznym dla Bierunia i Bijasowic czasie, powinno być tylko i wyłą...
Joanna Jonek

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook