Powódź Bieruń

Aktualności

102 mln zł na ochronę przed powodzią górnej Wisły

12 marca 2012
102 mln zł na ochronę przed powodzią górnej Wisły

 W tym roku w ramach „Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu Górnej Wisły” zrealizowane zostaną 82 zadania na łączną kwotę 102,4 mln zł. Komitet Sterujący programu pozytywnie zaopiniował podział środków z budżetu państwa na poszczególne projekty.

 Wśród ważniejszych inwestycji warto również wymienić m.in.: przebudowę wałów na rzece Wisłoka w Mielcu (12,5 mln), budowę wałów na Popradzie w Starym Sączu (3,08 mln), budowa przepompowni wód deszczowych w gminie Połaniec (7 mln), ochronę przeciwpowodziową Rzeszowa (2,48 mln) oraz przygotowanie dokumentacji budowy zbiornika „Bieżanów” na rzece Serafie w Krakowie (346 tys.). W sumie zrealizowane zostaną 82 zadania, z czego 1 na Lubelszczyźnie (1,8 mln), 18 w Małopolsce (26,7 mln), 12 na Podkarpaciu (22,7 mln), 47 na Śląsku (19,8 mln) oraz 2 w województwie świętokrzyskim (27,4 mln).

Czytaj więcej na: www.malopolska.gov.pl oraz na www.polskatimes.pl

Podziękowania

PODZIĘKOWANIE DLA PANI WATOLY

29 lipca 2014
PANI MAŁGOSIU TO CO NAPISANO W GAZECIE TO OKROPNE OSKARŻENIA WOBEC PANI I PANA PODLESNEGO JA MYSLE INACZEJ I PEWNO DUZO LUDZI TEZ TAK MYSLI ZE TO CO PANI I PAN PODLESNY DLA NAS ZROBILI TO BYLA DUZA I BEZINTERESOWNA POMOC Z WASZEJ STRONY. PANI NIE MUSIALA NAM POMAGAC JAK WIELU INNYCH KTORZY TYLKO C...
RODZINA POSZKODOWANA W POWODZI

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook