Powódź Bieruń

Podziękowania

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną nam w tych dramatycznych dniach dobroć, życzliwość i okazane współczucie. Dziękujemy z całego serca m. in. Caritas, Radiu Katowice i wielu innym organizacjom oraz ludziom dobrej woli niosącym nam pomoc. Trudno wymienić wszystkich, którzy pomagali w tych trudnych chwilach w trakcie powodzi. Niewątpliwie człowiek, którego dotknęła tragedia powodzi bez drugiej osoby, ludzi dobrej woli nie byłby w stanie poradzić sobie z skutkami powodzi.

Jak czytamy na stronie Radia Katowice "Rodzina rodzinie" to akcja zainicjowana przez ks. Stanisława Puchałę i red. Grzegorz Zmudę i realizowana przez Radio Katowice po wielkiej powodzi w 1997 roku. Ideą tej akcji była bezpośrednia i długotrwała pomoc najbardziej poszkodowanym rodzinom niesiona przez rodziny, które mogły i chciały jej udzielić. Skala tej pomocy przerosła wówczas nasze oczekiwania. Kilkaset rodzin, przez wiele miesięcy doświadczało daru serca od nieznajomych sobie wcześniej osób. Wiele rodzin stało się sobie bliskimi i zaprzyjaźniło się na lata.

Zobacz finał akcji Rodzina Rodzinie

Pomoc udzielona przez Caritas opisana 9 grudnia na łamach Rzeczpospolitej

12 styczeń 2011
Są takie chwile w życiu człowieka, że nie wie, co powiedzieć. Tegoroczne wydarzenia z maja, kiedy wezbrana Gostynka zalała nasz dom, zabierając niemal dorobek całego naszego życia pozostanie w naszej pamięci na długo. Nie jest rzeczą prostą odrzucić wspomnienia, czy wymazać z pamięci zastygłe obrazy zalanego i straszliwie zdewastowanego przez wodę domu czy ogrodu. Dla nas dom przestał być azylem bezpieczeństwa. Dom, synonim bezpieczeństwa, ostoja spokoju i tego, co w życiu człowieka najważniejsze, podmyty został wraz napływającą zewsząd wodą. Bezinteresowna pomoc wielu wspaniałych ludzi pozwala nam wracać jednak do normalności życia codziennego. Dlatego chciałabym wraz z rodziną podziękować za pomoc w tych tak trudnych dla nas chwilach. Wasza obecność, troska i pomoc była dla mnie i moich najbliższych najcenniejszą i pozwoliła z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zdaje sobie sprawę, że doprowadzenie naszego domu do czasów świetności z przed powodzi potrwa kilka lat, ale dzięki Wam, Waszej trosce, obecności i pomocy wierzymy, że jest to możliwe. Marc Antoine Desaugiers napisał, że radość i zdrowie przemieniają zimę w lato. My możemy dzisiaj powiedzieć, że dzięki temu, że spotkaliśmy na swojej drodze życia tak wielu wspaniałych ludzi nastaje dla nas wiosna i lato. Za tę wiosnę i lato serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać za wszelkie dobro,
Redaktor

Podziękowania

Dziękuję

29 styczeń 2011
"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie" Phil Bosmans Serdeczne podziękowania dla rodziny Wiśniowskich z B...
Rodzina Chrobok

Sonda

Gdyby zaistniała konieczność wysiedlenia mieszkańców w związku z budową polderu zalewowego w Bieruniu (Bijasowicach), czy opuściłbyś miejsce zamieszkania w zamian za:

Biuletyn

Facebook